System Plików w Chmurze Cloudea

Zastosowanie - Współpraca Zespołowa

Przykład zastosowania: zdalny dostęp do współpracy zespołowej w udostępnianych zbiorach danych z dowolnego miejsca

Wyzwanie biznesowe

Szybki dostęp i zdalne udostępnianie plików bez pobierania lub synchronizacji

Ilość treści wykorzystywanych przez przedsiębiorstwa stale rośnie, co prowadzi do dodatkowych wymagań dotyczących zdalnego dostępu do dużych zasobów i plików. Status quo dla pracowników zdalnych polega na uzyskiwaniu dostępu do tych plików za pośrednictwem serwerów proxy o niskiej rozdzielczości lub poprzez pobieranie wielu plików, które mogą mieć rozmiar 100 GB lub nawet przekraczać TB. Weźmy pod uwagę branżę, taką jak media i rozrywka, na przykład twórcy w produkcji wideo mają różnorodne potrzeby związane z dużymi plikami (np. montaż, muzyka, grafika ruchoma, animacja, miksowanie dźwięku), do których często można uzyskać dostęp tylko lokalnie. Wynika to z wysokiego poziomu opóźnień i przechowywania plików wymaganych do pracy zdalnej na tych dużych i gęstych zasobach multimedialnych. Inne branże, takie jak architektura, inżynieria i budownictwo (AEC), w których zespoły współpracują przy użyciu oprogramowania CAD / CAM, lub służba zdrowia, gdzie zespoły medyczne potrzebują szybkiego dostępu do danych z obrazowania medycznego. W takich przypadkach pliki mogą stać się tak duże, że uzyskiwanie do nich dostępu przez VPN, Dropbox, Box lub po prostu wysyłanie dysków do ludzi znacznie spowalnia przepływ pracy do tego stopnia, że ​​nie jest to praktyczne.

Cel biznesowy

Umożliwiaj zespołom współpracę z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, niezależnie od rozmiaru pliku

Ponieważ praca zdalna staje się normą, a ilość danych stale rośnie, organizacje muszą umożliwić pracownikom udostępnianie i współpracę nad dużymi plikami z dowolnego miejsca. Firmy chcą bezpiecznego, łatwego w użyciu rozwiązania, które umożliwia użytkownikom natychmiastowy dostęp do plików, niezależnie od lokalizacji, typu pliku czy rozmiaru zestawu danych.

Wyniki

Natychmiastowy dostęp do plików w chmurze i lokalnie

Przestrzenie Plików rozwiązują problem odległości i opóźnień w środowiskach chmurowych, zmniejszając ruch między aplikacjami i zdalną pamięcią masową. Przestrzenie Plików wykraczają poza inne rozwiązania dostępu do plików, ponieważ przesyłają dane bezpośrednio do użytkownika. Dzięki radykalnemu przyspieszeniu reakcji danych z plików są dostarczane wydajnie i na żądanie. Dane wyglądają tak, jakby były lokalnie przechowywane w systemie użytkownika końcowego, co pozwala na szybką, natywną integrację z rozwiązaniami edycyjnymi. Jest to możliwe, ponieważ Przestrzenie Plików używają pojedynczego punktu montowania do łączenia się z globalną przestrzenią nazw i odnoszenia się do niej jako do lokalnego, współużytkowanego woluminu.

Przestrzenie Plików umożliwia zespołom rozproszonym na całym świecie strumieniowe przesyłanie danych bezpośrednio do i z magazynu obiektów, bez konieczności pobierania i synchronizowania plików. Organizacje mogą przenieść większość swoich obciążeń do przystępnej cenowo obiektowej pamięci masowej, a każde oprogramowanie może z łatwością z niej korzystać bez łącznika lub refaktoryzacji. Dla wielu klientów oznacza to zwolnienie do 80% wydajnej i kosztownej pamięci masowej, wydłużenie jej okresu użytkowania i uzyskanie znacznej dodatkowej pojemności. Wcześniejsze

Przestrzenie Plików działają równie dobrze w sieciach LAN i WAN, oferują architekturę równoczesnego przesyłania strumieniowego, zredukowane zakłócenia sieciowe i szyfrowanie typu end-to-end (AES-256 w trybie GCM), które chroni dane w spoczynku i podczas lotu. Dane są natychmiast dostępne dla każdego urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem klienta.

Przestrzenie plików są proste w użyciu, nie wymagają dodatkowej infrastruktury ani unikalnej konfiguracji i są kompatybilne z wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows, Linux, macOS) i dowolnym typem plików.

Wysokowydajna usługa plików w chmurze dla rozproszonych obciążeń

Przestrzenie plików zaspokajają potrzeby biznesowe w zakresie przechowywania dużych zestawów danych w siedzibie firmy i poza nią oraz uzyskiwania do nich dostępu na odległość, oferując jednocześnie najlepsze w swojej klasie zabezpieczenia i gwarancje prywatności. Użytkownicy uzyskują dostęp do terabajtów zdalnych danych niemal lokalnie.

Przestrzenie plików można łatwo udostępniać na wielu podłączonych urządzeniach lub użytkownikach. Administratorzy mają pełną kontrolę nad tym, do których części obszaru plików mają dostęp użytkownicy. Ten precyzyjny dostęp uzyskuje się przy zachowaniu potężnego modelu szyfrowania, zapewniając użytkownikom możliwość odszyfrowania informacji, których nie mogą zobaczyć.

Zdalne zespoły pracujące nad współdzielonymi projektami, takie jak architekci współpracujący przy współużytkowanym modelu Autodesk Revit, pracują płynnie, jakby były połączone, bez utraty wydajności.

Podejście Systemu Plików w Chmurze Cloudea poprawia skalowalność, niezawodność i trwałość danych, jednocześnie poprawiając współpracę zespołową i produktywność. Klienci odnoszą korzyści z czasu, oszczędności kosztów, ściślejszej kontroli nad przechowywaniem danych, bezpieczeństwem oraz mandatami dotyczącymi urządzeń i suwerenności.

Wynik

Korzystając z Systemu Plików w Chmurze Cloudea klienci mogą:

  • Skonsolidować swoje dane na bezpiecznej, opartej na chmurze platformie
  • Zapewnić sobie natychmiastowy dostęp do danych bez konieczności pobierania i synchronizowania plików
  • Uzyskać szybki dostęp do dowolnego rozmiaru pliku z lokalizacji zdalnych lub rozproszonych na całym świecie
  • Uruchamiać obciążenia plików w chmurze
  • Bezpiecznie udostępniać informacje dzięki kompleksowemu szyfrowaniu plików

System Plików w Chmurze Cloudea dostarcza współdzielone usługi plików bezpośrednio do użytkowników, bez względu na to, gdzie akurat w danej chwili pracują. Jest to idealne rozwiązanie dla organizacji, które chcą wzmocnić możliwości pracowników zdalnych, umożliwiając łatwy dostęp do plików danych przy jednoczesnym utrzymaniu scentralizowanego repozytorium plików.

Chcesz, aby Twoje zespoły miały natychmiastowy dostęp do plików i współpracowały z dowolnego miejsca?

Skontaktuj się z nami.

Umów się z nami na indywidualną rozmowę

Masz pomysł i chcesz omówić jego realizację?

Zaproponuj nam termin w dzień powszedni w godzinach 9-17

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy