System Plików w Chmurze Cloudea

Zastosowanie - CloudNAS

Przykład zastosowania: uruchamianie obciążeń produkcyjnych w Chmurze

Wyzwanie biznesowe

Znalezienie alternatywnego, niedrogiego rozwiązania w Chmurze do obsługi obciążeń

Przedsiębiorstwa nadal inwestują w liczne serwery plików lub systemy pamięci masowej podłączonej do sieci (NAS) w celu dystrybucji i udostępniania danych. Ponieważ te inwestycje są drogie, wymagają zakupu sprzętu, regularnych uaktualnień i wymian, organizacje szukają więcej opcji obniżenia kosztów przechowywania i udostępniania danych.

Ponieważ przechowywanie w chmurze ewoluuje, na rynek wchodzą coraz bardziej praktyczne rozwiązania. Powszechnym trendem jest przenoszenie “zimnych” danych archiwalnych do ekonomicznej pamięci obiektowej. Jednak gdy konieczne jest regularne uzyskiwanie dostępu do danych – na przykład w przypadku obciążeń obliczeniowych HPC, transmisji wideo lub obrazowania medycznego – dane muszą być dostępne natychmiast, z dowolnego miejsca.

Działy IT muszą sprostać następującym wyzwaniom:

  • Obecne systemy NAS, które się starzeją i są zbyt drogie w zarządzaniu
  • Większe koszty sprzętu, koszty operacyjne i kosztowna pamięć masowa
  • Przenoszenie obciążeń plików produkcyjnych do obiektowej pamięci masowej, ale wydajność jest niewystarczająca

Cel biznesowy

Wymiana drogich systemów NAS bez poświęcania wydajności pracy

Ponieważ coraz więcej firm korzysta z obiektowej pamięci masowej, przede wszystkim do tworzenia kopii zapasowych i archiwizacji, idealnie byłoby, gdyby obiektowa pamięć masowa była dostępna dla danych produkcyjnych z korzyścią wynikającą z wydajności lokalnego serwera NAS. Organizacje chcą zmniejszyć kosztowne przechowywanie i przenieść pozostałe dane do elastycznej, niedrogiej warstwy pamięci masowej bez poświęcania użyteczności i wydajności.

Wyniki

Uruchamiaj obciążenia NAS w Chmurze

przechowywanie obiektów w chmurze

Dzięki Przestrzeniom Plików klienci przenoszą większość swoich obciążeń do Chmury, z wyjątkiem tych najbardziej wymagających dużej wydajności. System Plików w Chmurze umożliwia „aktywne archiwum”, łącząc archiwum i odzyskiwanie w jednym rozwiązaniu, dzięki czemu duże pliki, do których należy regularnie uzyskiwać dostęp z wielu lokalizacji, takie jak filmy z monitoringu, obrazy medyczne i pliki CAD / CAM, by wymienić tylko kilka, są natychmiast dostępne.

Szstem Plików w Chmurze umożliwia zespołom rozproszonym na całym świecie strumieniowe przesyłanie danych bezpośrednio do i z Chmury, bez konieczności pobierania i synchronizowania plików. Przestrzenie Plików działają równie dobrze w sieciach LAN i WAN, oferują architekturę równoczesnego przesyłania strumieniowego, redukują zakłócenia sieciowe i szyfrowanie typu end-to-end (AES-256 w trybie GCM), które chroni dane w spoczynku i podczas przesyłania. Dane są natychmiast dostępne dla każdego urządzenia z zainstalowanym oprogramowaniem klienta.

Punkt podłączenia Szstemu Plików w Chmurze łączy użytkowników i aplikacje z globalną przestrzenią nazw, tak jakby był to lokalny, współużytkowany wolumin. Globalna przestrzeń nazw ma scentralizowane metadane, a wszystkie podłączone urządzenia mają uniwersalny układ systemu plików, który zapewnia identyczny czas dostępu i modyfikacji. Bezpośrednie połączenie między punktem końcowym lub serwerem a chmurą umożliwia organizacjom strumieniowe przesyłanie danych do urządzeń zamiast konieczności ich synchronizacji. Przestrzenie Plików w Chmurze są proste w użyciu, nie wymagają dodatkowej infrastruktury ani unikalnej konfiguracji i są kompatybilne z wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows, Linux, macOS) i dowolnym typem plików.

Ekonomia przechowywania obiektów w chmurze

Klienci zastępują wszystkie obciążenia HPC (high performance computing) z wyjątkiem najbardziej wymagających w swoim istniejącym środowisku NAS na System Plików w Chmurze. Zdalne zespoły mają teraz dostęp do danych zamiast wymagać NAS w każdym miejscu. Dzięki Systemowi Plików w Chmurze organizacje przenoszą lokalne udziały sieciowe i serwery plików do chmury i zapewniają uniwersalny dostęp z dowolnego miejsca z połączeniem internetowym. Organizacje mogą przenieść większość swoich obciążeń do Chmury, a każde oprogramowanie może z łatwością z niej korzystać bez łącznika lub refaktoryzacji. Za pomocą Przestrzeni Plików w Chmurze klienci przesyłają strumieniowo dane w takiej samej jakości i wydajności jak lokalny serwer NAS. Dla wielu klientów oznacza to zwolnienie do 80% wydajnej i kosztownej pamięci masowej, wydłużenie jej okresu użytkowania i uzyskanie znacznej dodatkowej pojemności.

Wynik

Korzystając z Systemu Plików w Chmurze Cloudea klienci mogą:

  • Przetwarzać dane bezpośrednio w Przestrzeni Plików w Chmurze
  • Korzystać z dowolnego oprogramowania bez refaktoryzacji lub używania łącznika
  • Włączyć dostęp do plików zarówno do lokalnej pamięci masowej, jak i do chmury
  • Wykorzystać przesyłanie strumieniowe i buforowania na równi z lokalną pamięcią masową NAS, nawet jeśli repozytorium plików znajduje się w Chmurze
  • Znacznie zmniejszyć złożoność dostępu do Plików w Chmurze
  • Skrócić czas przesyłania danych

 

System Plików w Chmurze umożliwia klientom uruchamianie obciążeń NAS w Chmurze, co zapewnia elastyczność, wygodę i znaczne oszczędności kosztów.

Chcesz się dowiedzieć, jak możesz uruchamiać obciążenia NAS w chmurze?

Skontaktuj się z nami.

Umów się z nami na indywidualną rozmowę

Masz pomysł i chcesz omówić jego realizację?

Zaproponuj nam termin w dzień powszedni w godzinach 9-17

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy