System Plików w Chmurze Cloudea

Zastosowanie - Archiwum w Chmurze

Przykład zastosowania: uruchamianie aktywnego archiwum w Chmurze

Wyzwanie biznesowe

Utrzymywanie dostępności danych dla użytkowników i aplikacji podczas migracji z pamięci podstawowej do archiwum

Przez lata archiwa były używane jako długoterminowe repozytoria rzadko używanych danych, podobnych do przechowywania w chłodni. Pomysł polegał na tym, że starsze dane nie były często potrzebne, więc rzadko istniało uzasadnienie, jak logicznie je przechowywać i uzyskiwać do nich dostęp w razie potrzeby. Dziś jednak dane są kluczowym zasobem korporacyjnym, do którego należy szybko uzyskać dostęp w dowolnym momencie w przyszłości. Oznacza to, że archiwizacja i przechowywanie danych są ważne nie tylko dla prowadzenia dokumentacji historycznej i przepisów dotyczących zgodności, ale także analizy biznesowej, wywiadu, eksploracji danych i innych podstawowych funkcji biznesowych. Co więcej, według IDC , nieustrukturyzowane dane, takie jak filmy, dokumenty, pliki audio, pliki PDF i obrazy, będą stanowić 80 procent danych na całym świecie do 2025 r., czyniąc zadanie archiwizacji bardziej złożonym niż kiedykolwiek wcześniej.

Cel biznesowy

Łatwy dostęp do zarchiwizowanych danych w przystępnej cenie za pomocą jednego rozwiązania

W dzisiejszym środowisku biznesowym organizacje szukają opłacalnych, aktywnych rozwiązań archiwizacyjnych, które zapewniają łatwy dostęp do danych, a także możliwość logicznego zarządzania danymi nieustrukturyzowanymi w perspektywie długoterminowej. Aktywne archiwum to sposób na umiejętne organizowanie, uzyskiwanie dostępu i przechowywanie danych, tak aby były użyteczne dziś i na zawsze. Firmy potrzebują rozwiązania, które wykracza poza tradycyjną archiwizację, aby zapewnić natychmiastowy dostęp na żądanie do krytycznych danych biznesowych, bez względu na to, gdzie dane są przechowywane. Co najważniejsze, biorąc pod uwagę dzisiejszy cyfrowy świat, w którym dane będą nadal rozrastać się od bajtów do terabajtów, firmy potrzebują niedrogiej, skalowalnej pamięci masowej obsługującej dostęp zdalny. Idealne rozwiązanie zapewni możliwości archiwizacji i wyszukiwania w jednym rozwiązaniu, wykorzystując skalowalny magazyn plików umożliwiający dostęp z każdego miejsca w każdym czasie.

Wynik

Aktywne archiwizowanie i odzyskiwanie zawsze i wszędzie w jednym rozwiązaniu

Aktywne archiwum Systemu Plików w Chmurze Cloudea zaspokaja potrzeby biznesowe związane z przechowywaniem dużych zestawów danych w siedzibie firmy i poza nią oraz uzyskiwaniem do nich dostępu na odległość. Cloudea oferuje najlepsze w swojej klasie gwarancje bezpieczeństwa i prywatności, jednocześnie dając firmom elastyczność w wyborze i korzystaniu z dowolnego dostawcy pamięci masowej w chmurze. Dzięki Cloudea użytkownicy uzyskują niemal lokalne wrażenia podczas uzyskiwania dostępu do terabajtów zarchiwizowanych danych, niezależnie od punktu dostępu lub miejsca przechowywania danych.

Przestrzenie Plików umożliwiają zespołom rozproszonym na całym świecie strumieniowe przesyłanie danych bezpośrednio do i z magazynu obiektów, bez konieczności pobierania i synchronizowania plików. Organizacje mogą przenieść większość swoich obciążeń do przystępnej cenowo pamięci w chmurze, a każde oprogramowanie może z łatwością z niej korzystać bez łącznika lub refaktoryzacji. Dla wielu klientów oznacza to zwolnienie do 80 procent wydajnej i kosztownej pamięci masowej, wydłużenie jej okresu użytkowania i uzyskanie znacznej dodatkowej pojemności. Wcześniejsze

Podejście Systemu Plików w Chmurze zapewnia bezpieczną wydajność podobną do NAS w połączeniu z pamięcią masową w chmurze, aby poprawić skalowalność, niezawodność i trwałość danych, jednocześnie usprawniając współpracę zespołową i produktywność. Klienci korzystają z oszczędności czasu i kosztów, najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń oraz ściślejszej kontroli nad przechowywaniem danych i urządzeniami oraz suwerenności danych.

Przestrzenie plików można łatwo udostępniać na wielu podłączonych urządzeniach dla wielu użytkowników. Administratorzy mają pełną kontrolę nad tym, do których części obszaru plików użytkownicy mają dostęp. Ten precyzyjny dostęp uzyskuje się przy zachowaniu potężnego modelu szyfrowania. Użytkownicy nie widzą katalogów i plików do których nie są uprawnieni i nie mają możliwości odszyfrowania tych informacji.

Zdalne zespoły pracujące nad współdzielonymi projektami, takie jak architekci współpracujący przy udostępnionym modelu Autodesk Revit lub zespół producentów wideo edytujących filmy, pracują płynnie, jakby były połączone, bez poświęcania wydajności.

Wynik

Korzystając z Systemu Plików w Chmurze Cloudea klienci mogą:

  • Uzyskać natychmiastowy dostęp do danych do bieżącego i przyszłego użytku
  • Uzyskać dostęp do “gorących” i “zimnych” danych z tej samej lokalizacji bez oddzielnego procesu
  • Wykorzystać skalowaną chmurę jako magazyn plików
  • Korzystać z ekonomicznej pojemności, zachowując szybki dostęp do losowych plików

 

System Plików w Chmurze Cloudea dostarcza współdzielone usługi plików bezpośrednio do użytkowników, bez względu na to, gdzie akurat w danej chwili pracują. Jest to idealne rozwiązanie dla organizacji, które chcą zapewnić pracownikom zdalnym łatwy dostęp do plików danych przy jednoczesnym utrzymaniu scentralizowanego repozytorium plików.

Chcesz umożliwić swoim zespołom natychmiastowy dostęp do zarchiwizowanych plików i współpracę z dowolnego miejsca?

Skontaktuj się z nami.

Umów się z nami na indywidualną rozmowę

Masz pomysł i chcesz omówić jego realizację?

Zaproponuj nam termin w dzień powszedni w godzinach 9-17

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy