System Plików w Chmurze Cloudea

Technologia

Strumieniowy dostęp do plików w chmurze

Strumienie danych bezpośrednio do i z dowolnego magazynu obiektów, eliminacja kłopotów z pobieraniem lub synchronizacją.

Cloud NAS

System Plików w Chmurze Cloudea – natywne rozwiązanie NAS w chmurze – jest idealne dla organizacji, które chciałyby wykorzystać zalety pamięci masowej w chmurze do aplikacji, systemów plików i obciążeń o wysokiej wydajności. Wbudowane oprogramowanie działające w punkcie końcowym, dostarczane jako usługa, bez oprogramowania pośredniego i bez urządzeń wirtualnych lub fizycznych. Cloudea łączy pamięć masową w chmurze z funkcjonalnością, której oczekujesz od lokalnego sprzętowego NAS – tylko lepszą.

Strumieniowe przesyłanie danych polega na nieprzerwanym przesyłaniu i równoczesnym odtwarzaniu plików.

Przesyłanie strumieniowe najczęściej jest kojarzone z informacjami multimedialnymi: plikami audio i wideo.

Cechą strumieniowego przesyłania jest dostęp do dowolnej części pliku. Dzięki temu możliwe jest przeskoczenie z jednego fragmentu pliku wideo do innego, “oddalonego” o pewien czas – bez pobierania całego pliku.

Strumieniowe przesyłanie może być także wykorzystane do przesyłania dowolnych plików.

Przestrzenie plików

Przestrzeń plików to współużytkowana globalna przestrzeń nazw, która działa jak każda inna wysokowydajna pamięć masowa podłączona do sieci (NAS), nawet jeśli dane są hostowane w chmurze. Zaprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb biznesowych związanych z przechowywaniem dużych zbiorów danych w siedzibie firmy i poza nią oraz uzyskiwaniem do nich dostępu na odległość, rozproszone zespoły uzyskują bezpieczny dostęp na żądanie do zasobów cyfrowych i mogą współpracować nad plikami w chmurze z dowolnego miejsca.

przesyłanie strumieniowe

Przesyłaj strumieniowo dane

Uzyskaj dostęp do plików do x100 szybciej

kompleksowe szyfrowanie

Najlepsze zabezpieczenia w swojej klasie

Szyfrowanie totalne

Rozwiązanie problemu odległości i opóźnienia

Cloudea rozwiązuje problem odległości i opóźnień w środowiskach chmurowych, zmniejszając ruch między aplikacjami i zdalną pamięcią masową. Znacznie przyspieszając czas reakcji, umożliwiamy wydajne dostarczanie danych plików i przesyłanie ich strumieniowo na żądanie. Wydajność jest dodatkowo optymalizowana dzięki zaawansowanemu wstępnemu pobieraniu danych w oparciu o zastrzeżony algorytm adaptacyjny; równoległe strumienie TCP; lokalne buforowanie z zapisem zwrotnym; i kompresja w linii.

Ponadto oferujemy zaawansowane możliwości plików, takie jak bezpośredni dostęp do odczytu / zapisu z chmury, niezmienne migawki, kontrola dostępu użytkowników i globalne blokowanie plików.

Cloudea rozwiązuje problem odległości i opóźnień w środowiskach chmurowych, zmniejszając ruch między aplikacjami i zdalną pamięcią masową. Znacznie przyspieszając czas reakcji, umożliwiamy wydajne dostarczanie danych plików i przesyłanie ich strumieniowo na żądanie. Wydajność jest dodatkowo optymalizowana dzięki zaawansowanemu wstępnemu pobieraniu danych w oparciu o zastrzeżony algorytm adaptacyjny; równoległe strumienie TCP; lokalne buforowanie z zapisem zwrotnym; i kompresja w linii.

Architektura przestrzeni plików

Globalny system plików

Klient software

Montuje Przestrzeń Plików jako dysk, szyfruje i przesyła pliki na żądanie

Pamięć obiektowa

Magazyn pamięci obiektowej

Service Metadanych

Zarządza koordynacją metadanych, migawkami, blokowaniem i usuwaniem elementów bezużytecznych

architektura systemu plików

Cloudea Cloud File System

Zdecydowanie poprawia

Skalowalność
Niezawodność
Trwałość danych
Współpracę zespołową
Produktywność

Daje korzyści klientom

Oszczędność czasu
Oszczędność kosztów
Ściślejsza kontrola nad przechowywanymi danymi
Ściślejsza kontrola dostępu do przechowywanych danych

Cloudea FS vs. istniejące technologie

Jak wypadamy na tle istniejących technologii?

Cloudea FS vs. istniejące technologie

Synchronizacja i udostępnianie plików

Synchronizacja plików to kolejny termin określający automatyczne kopiowanie plików, które było sprytnym sposobem na pokonanie zawodnych i sporadycznych połączeń z przeszłości. Technologie te replikują i synchronizują pliki, aby przedstawić coś, co wygląda jak rozproszony system plików, który wymaga kompletnych replik we wszystkich uczestniczących węzłach. Ze względu na tę ciągłą replikację synchronizacja plików stawia znaczne wymagania w zakresie zasobów sieciowych i pamięci masowej. Synchronizacja plików ograniczyła zatem jej zastosowanie do mniejszych zestawów danych, zwykle w zakresie od GB do niskiego TB.

Cloudea Cloud File System - brak synchronizacji, strumieniowanie na żądanie

Cloudea Cloud File System eliminuje synchronizację i przesyła dane na żądanie bezpośrednio z chmury, zgodnie z wymaganiami aplikacji. Jedyne źródło prawdy jest przechowywane w chmurze. Często używane dane są buforowane lokalnie, aby zapewnić to, co najlepsze z obu światów pod względem wydajności i elastyczności podczas uzyskiwania dostępu do wolumenów z zakresu od TB do PB.

Cloud Storage Gateways

Cloudea Cloud File System eliminuje synchronizację i przesyła dane na żądanie bezpośrednio z chmury, zgodnie z wymaganiami aplikacji. Jedyne źródło prawdy jest przechowywane w chmurze. Często używane dane są buforowane lokalnie, aby zapewnić to, co najlepsze z obu światów pod względem wydajności i elastyczności podczas uzyskiwania dostępu do wolumenów z zakresu od TB do PB.

Cloudea Cloud File System - nie są wymagane żadne bramy, strumienie do magazynu obiektów

Cloudea Cloud File System eliminuje potrzebę stosowania bram, ponieważ przesyła dane bezpośrednio z i do bazowej składnicy obiektów. Odłącza urządzenia komputerowe od ich lokalizacji i zapewnia te same jednolite wrażenia, zarówno w biurze, jak i poza nim, lokalnie lub w chmurze.

Cloudea Cloud File System, podejście oparte na chmurze znacznie rozszerza przypadki użycia dla systemów plików w chmurze, zapewnia znacznie lepszą integrację z systemem operacyjnym hosta i eliminuje inwestycje w sprzęt.

Nowoczesne podejście do projektowania globalnego systemu plików

Cloudea Cloud File System przeprojektował system plików zbudowany dla chmury, aby zapewnić prawdziwie innowacyjną alternatywę dla dominujących obecnie architektur. Zaprojektowany dla przedsiębiorstw poszukujących skalowalnej, niezawodnej usługi plików z najlepszymi w swojej klasie zabezpieczeniami i zerowym obciążeniem operacyjnym, LucidLink rewolucjonizuje wykorzystanie obiektowej pamięci masowej w nowoczesnych środowiskach przetwarzania w chmurze, przekształcając chmurę w lokalną warstwę pamięci masowej.

Umów się z nami na indywidualną rozmowę

Masz pomysł i chcesz omówić jego realizację?

Zaproponuj nam termin w dzień powszedni w godzinach 9-17

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Porozmawiajmy